Bilgisayarda WhatsApp, Instagram Gibi Android Programları Nasıl Çalıştırılır?

B

Benim gibi vaktinin çoğunu bilgisayar başında geçirenler için telefona gelen mesajları bile incelemek bazen çok büyük bir zahmete dönüşüyor. Yine yoğun tempo çalıştığım bu günlerde böyle bir durumla karşı karşıya kaldım ve incelemeye başladım. Acaba bilgisayarda telefonumu nasıl kullanabilirim, nasıl telefonum ile bilgisayarı senkronize bir hale dönüştürebilirim.

Benden önce bu durumla birileri karşılaşmış olacaklar ki bir iki terminal program geliştirmişler. Bu programlar bilgisayarda sanal bir android cihaz oluşturmayı sağlıyor. Hatta isterseniz google hesabınız ile telefon ve bilgisayarınızdaki programı senkronize etme şansı da tanıyor.

Özellikle Instagram için henüz Gramblr dışında etkili bir program bulamadığımdan bu program derdime derman olacağa benziyor.

Öncelikle kurmamız gereken aracı programdan bahsedeyim. Programımızın adı BlueStack. Bu program bildiginiz windows programlardan farklı bir kurulum içermiyor. Programımızı kurduktan sonra karşımıza bir ana ekran gelecek, bu ekrandan sol üst kısımdan aradığımız programı yazıp download edebiliyoruz.

Yalnız yaşadığım bir tecrübeyi aktarmadan geçmeyeceğim. WhatsApp tek bir cihazda kullanılabildiğinden dolayı oluşturduğumuz bu sanal android’te kurulum yaparsak telefonda doğrulama iptal oluyor ve telefondaki WhatsApp kapanıyor.

Ancak Instagram gibi bir uygulama tüm fonksiyonlarıyla çok iyi bir şekilde kullanılabiliyor. Ayrıca Android oyunları oynamak da bu uygulama ile mümkün. Benim ihtiyacım olan WhatsApp uygulama çalıştırma özelliği halen cevap bulamasa da oyunlar ve instagram için güzel bir çare gibi görünüyor.

Uygulamayı buradan indirip bilgisayarınıza kurabilir, deneyimlerinizi yorumlarda aktararak yazıya katkı sağlayabilirsiniz.

2 Yorum