Sonunda Gerçek WhatsApp Masaüstü Deneyimi

S

WhatsApp’ı bilgisayarda kullanabilmek için türlü yollar deniyorduk. Daha önce BlueStacks ile bunu nasıl yapabileceğimizi ve ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi şuradaki yazımda anlatmıştım. Bu yazıdan sonra tesadüfen Google’ın, geliştiriciler için Android uygulamalarını bilgisayarda çalıştıracak Chrome eklentisini yayınlamasıyla bu iş çözülecek sanmıştım ki o zaman da aynı numarayla iki farklı cihazda çalışamama gibi bi sorun vardu. Daha sonra ise WhatsApp Chrome Browser’da WhatsApp’ı çalıştırabileceğiniz bir web platformu oluşturmuştu.

Şimdi bahsedeceğim teknik aslında tam olarak bunun üzerine inşa edilmiş gibi görünüyor. GitHub’da geliştirilen proje masaüstüne indireceğiniz bir setup ile aynı web.whatsapp.com’da olduğu gibi QR tarama kısmından WhatsApp uygulamanızı masaüstünde açmanızı sağlıyor. Ancak belirtmeliyim ki bu GitHub’da yapılmış açık kaynak bir çalışmadır. Ve kesinlikle WhatsApp’ın kurumsal yazılımı değildir. Yaşayacağınız tüm olumsuzlukların mesuliyeti tarafınıza aittir.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması

WhatsApp Masaüstü
WhatsApp Masaüstü

 

Uygulamanın OS X 10.7+, Windows, Linux32 ve Linux64 versiyonları mevcut. Yani tüm işletim sistemlerinde çalışabiliyor. Uygulama geliştiricileri daha iyi deneyim sunabilmek adına halihazırda bir bağış hesabı da açmış durumda. Ancak uygulamayı indirip test edebilmeniz için tabiki bağış yapmanıza gerek yok.

Uygulamayı edinmek için buradan devam edebilirsiniz.

Yorum Ekle